Praktycznym i wygodnym w zastosowaniu elementem służącym do poprawnego funkcjonowania balustrad są rotule do szkła, czyli mocowania punktowe. Dzięki wykorzystaniu tych akcesoriów możliwe jest uzyskanie odpowiedniej wytrzymałości zastosowanej konstrukcji.

Charakterystyka

Do wykonania rotuli szklanych została zastosowana stal nierdzewna, co sprawia, że są one bardzo wytrzymałe, a także zabezpieczone przed występowaniem korozji. W celu wzmocnienia powierzchni, a także polepszenia jej estetyki, wykorzystano satynę do wykończenia mocowań punktowych, której zadaniem jest przedłużenie żywotności sprzedawanych akcesoriów metalowych.

Charakteryzują się one parametrami, które różnią się chociażby:
– średnicą rotuli, wahającą się od 16 do 55 mm,
– grubością szkła, do którego rotule mogą zostać zastosowane, wynoszącą od 10 do nawet 45 mm,
– średnicą koniecznych do wykonania otworów w szkle, których montaż jest realizowany za pomocą mocowań punktowych.

W naszej ofercie są również produkty, które cechują się odmiennym sposobem mocowania, jako uchwytu podłogowego, co pozwala uniknąć tworzenia otworów w powierzchni balustrady.

Zalety oferowanych artykułów

Wykorzystanie rotuli do szkła podczas montowania balustrady pozwala na uzyskanie większej stabilności montowanej konstrukcji. Pozwalają one również:
– uzyskać lepszy efekt wizualny, dzięki odkryciu najważniejszych elementów konstrukcji, a jednocześnie ograniczeniu eksponowania części służących do mocowania balustrady,
– stworzenie nowoczesnego wyglądu pomieszczenia i świetne dopasowanie elementów wykończenia do wnętrz stworzonych w modernistycznym stylu,
– lepsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni poprzez zastosowanie produktów odznaczających się małymi rozmiarami.

Zastosowanie

Coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie we własnym domu czy mieszkaniu nowoczesnej aranżacji, co często wiąże się z potrzebą wykorzystywania balustrady szklanych, a także mocowania za pomocą rotuli. Nasze produkty odznaczają się także łatwością w montażu, dzięki czemu mogą być z powodzeniem wykorzystywane przez przedsiębiorstwa zajmujące się przygotowywaniem do sprzedaży balustrad szklanych, a także ich montażem w domach jednorodzinnych czy mieszkaniach dwupoziomowych.